Dnes je: 28. 9. 2021, svátek má Václav, Den české státnosti.
Obec Albrechtice
Obecní 186
735 43 Albrechtice
sekretariat@obecalbrechtice.cz
www.obecalbrechtice.cz
Facebook: Stránky Obce Albrechtice
id datové schránky: tudbvzd
ÚŘEDNÍ DNY:
Pondělí: 08:00-12:00 13:00-17:00
Středa: 08:00-12:00 13:00-17:00

Obecní policie Albrechtice:
Tel.: 723 235 691
E-mail: policie@obecalbrechtice.cz
nebo PČR: 596 423 067 nebo tísňové volání 158

Počasí v Albrechticích

Meteoradar

LOTZ TRIO: UNIKÁTNÍ NÁSTROJE ROZEZNÍ EVANGELICKÝ KOSTEL

Československé Lotz Trio sklízí úspěch v New Yorku, Stockholmu i Paříži precizní interpretací Mozartovy tvorby na naprosto unikátní repliky klasicistních basetových rohů. Exkluzivní dobové úpravy Kouzelné flétny či jeho 25 kusů zazní již v sobotu         12. června 2021 od 19 hodin v albrechtickém Evangelickém kostele v rámci koncertního cyklu Hudební výlety, který realizuje Svatováclavský hudební festival.

Lotz Trio je bezesporu jediný soubor hráčů na dobové basetové rohy (bizarně zahnuté klasicistní klarinety ukončené kovovým ozvučníkem) v celé střední a východní Evropě.
Díky obsazení tria špičkovými koncertními hráči (bratři Róbert a Ronald Šebestovi a Igor Františák) je zajištěna vysoká umělecká úroveň s jistou dávkou muzikantské vášně mísící se s interpretační pokorou, kdy by se nejspíše bez této výbavy trojice vůbec do hry na intonačně nestálé a vůbec po všech stránkách nevyzpytatelné basetové rohy nepustila. Pravidelně se trio prezentuje na jejich vlastním Bratislava Mozart Festivalu, avšak před dvěma roky zažila trojice také silné zahraniční ovace na vystoupení v Muzeu hudebních nástrojů v Berlíně. V té době však ještě netušili, že je v roce 2019 čeká naprosto prestižní pozvání newyorského MET (The Metropolitan Museum of Art). Zajít na koncert Lotz Tria rozhodně slibuje netradiční zážitek nejen díky specifickému zvuku jejich nástrojů připomínající spíše muzeální exponáty. Repertoár tria patří do kategorie zábavní Harmoniemusik (divertimenta, serenády, partity), která zaznívala v šlechtických a zednářských kruzích, mimořádně populární jsou pak nádherné úpravy árií z Mozartových oper Figarova svatba, Don Giovanni a Kouzelná flétna či operní tvorby Antonia Salieriho. Originální napětí v jejich programu vytváří i původní skladby českého rodáka Jiřího Družeckého či dokonce tvorba soudobých skladatelů.

Na mimořádný koncert v chrámových prostorách se můžete těšit díky Svatováclavskému hudebnímu festivalu (www.shf.cz) a finanční podpoře Slovenskému fondu na podporu umění a Moravskoslezského kraje.

Vstupné činí 200Kč (běžné vstupné), 150Kč (senioři, studenti), 50Kč (ZTP/P) a děti do 15 let mají vstup zdarma.

Video upoutávky na Youtube:

Rozhovor:

LOTZ TRIO: UNIKÁTNÍ NÁSTROJE ROZEZNÍ EVANGELICKÝ KOSTEL

Video upoutávky na Youtube:

Rozhovor:

Autor: Admin Obec Albrechtice | Počet přečtení: 247x | Datum: 24.05.2021

Přehled dalších článků

Copyright © 2014 - 2021 Obec Albrechtice.
Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá redakční systém AD-RS.
Realizace webu ADweby.com.

Obec Albrechtice